383 800 199
Acana + párky
Fitmin krmiva

Kefa Salon Essent. gumová s drôtikmi malá Hagen

K obľúbeným

Kúp si kurník, aby si mal domáce vajíčko: tu

Štetinová kefa, vhodná pre bežnú starostlivosť o srsť väčšiny plemien psov a mačiek.
Celý popis »

Kefa Salon Essent. gumová s drôtikmi malá Hagen

Kefa s drôtikmi pre bežnú starostlivosť o srsť väčšiny plemien psov a mačiek.

Presne vystihuje potreby pri česaní. Vyčeše odumreté chlpy, predchádza strapateniu srsti. Flexibilné, zahnuté drôtiky pre maximálnu efektivitu pri česaní. Hlava kefy je prehnutá, aby sa lepšie prispôsobila tvaru tela zvieraťa a zaisťuje tak maximálny kontakt kefy a srsti. Pohodlná mäkká rukoväť umožňuje jednoduchú manipuláciu pre česanie bez námahy. Pravidelné česanie zvieraťa je doporučené pre zaistenie zdravej a bezproblémovej srsti. Doba a frekvencia česania by sa mala zvýšiť počas pĺznutia a osobitnú starostlivosť treba venovať oblasti medzi ušami, chrbte a vnútorným stranám nôh.

Návod na použitie:

  • krátkosrsté a strednesrsté plemená: Začnite kefovať hlavu. Srsť kefujte dlhými ťahmi smerom od hlavy ku koreňu chvosta. Krátkymi ťahmi vykefujte chvost a ostatné časti tela mačky. Vždy kefujte zviera po smere rastu srsti.
  • dlhosrsté plemená: Začnite pri koreni chvosta. Najprv srsť na chvoste a ostatných častiach tela mačky vykefujte krátkymi ťahmi proti smeru rastu. Potom srsť vykefujte po smere rastu

Pravidelná starostlivosť o srsť mačky prináša mnoho výhod nielen zvieraťu, ale aj chovateľovi. Častým vyčesávaním predchádzate tvorbe bezoárov, stimulujete pokožku i srsť a kožúšok vašej mačky bude vďaka tomu ešte krajší a lesklejší. Zároveň máte možnosť pravidelne kontrolovať, či sa v srsti neschovávajú blchy a roztoče. Pravidelným česaním tiež docielite čistejšej domácnosti, pretože väčšina chlpov skončí v kefe a nie na pohovke.


 

Odoberajte náš newsletter

Dostávajte od nás zadarmo akcie a zľavové kódy, o ktorých sa inde na webe nedozviete.