black

Udržte psa v chlade aj za horúceho počasia

21.05.2018

Leto zakrátko opäť nekompromisne zaklope na dvere a prinesie nám veľkorysý dar tropických teplôt. Nie všetci však leto a s ním spojené horúčavy milujú. Trebárs také psy patria medzi vyznávačov chladnejších teplôt než štyridsiatiek v tieni. Psích spoločníkov musíte v horúcich dňoch starostlivo chladiť, aby nedošlo k ich prehriatiu.

Za nadvlády trópov stretnú psíkov ľahké ťažkosti ako nás ľudí. Dehydratácia, prehriatie, dokonca aj spálenie slniečkom

Ako postupovať

+ Vždy a všade majte so sebou vodu. A napájajte psa, koľko je to možné. Dehydratácia je u chlpáčov nebezpečná a nastať môže aj v pribehu jednej hodiny.

+ Venčite vášho psíka iba v chládku. Najlepšie v skorých ranných a večerných hodinách. V horúcich dňoch sa vyvarujte prechádzok v čase, keď bude pes čerstvo po jedle.

+ Svojmu chlpáčovi umožnite pobyt v tieni a najlepšie v chládku, kde bude mať vo svojej blízkosti dostatok čistej vody. 

+ Starších a obéznych psov, alebo psov s dýchacími ťažkosťami presuňte počas letných horúčav k sebe domov do dobre klimatizovanej miestnosti. Rovnaký postup voľte aj u plemien, ktorým sa vďaka krátkym ňufákom horšie dýcha napr. mopslíci.

+ Ak je váš pes milovníkom vody, môžete ho vziať vykúpať sa do blízkeho rybníka alebo mu pripraviť domáci kúpeľ napríklad v nafukovacom bazéniku.

+ Chlpáčov môžete vziať ku kaderníkovi a pripraviť im úľavu zhodením ich chlpatej "deky".

+ Milovníkov ovocia poteší vychladený vodný melón.

+ Pre spríjemnenie môžete psovi zaobstarať chladiacu podložku, tie vo väčšine prípadov nemusíte vopred nachlazovať. Fungujú tak, že psíka začnú automaticky chladiť pri konktakte s jeho telom. Na rovnakom princípe fungujú aj chladiace postroje a vesty pre psích chlpáčov.

 Voda v tropických dňoch predstavuje pre psíkov blahodarnú možnosť schladenia. 

Čoho sa vyvarovať v horúcich dňoch

- Nikdy, opakujeme nikdy nenechávajte psa pri vyšších teplotách samého v aute. Aj napriek tomu, že auto stojí v tieni a necháte svojmu spoločníkovi pootvorené okienka. Nič nepomôže. Z auta sa rýchlo stáva rozžeravená pec, ktorá sa vášmu hafanovi môže stať osudná už behom niekoľkých minút.

- Nepodnikajte s chlpáčom dlhé túry.

- Pozor si dajte na rôzne prípravky na opaľovanie a aj na repelenty. Tie pre ľudí nie sú vhodné pre psy.

- Pri grilovačkách a záhradných párty nenechávajte v dosahu zápalky, zapaľovače, nebezpečné látky, sviečky a ďalšie veci nebezpečné pre vášho hafana.

- Ak bývate vo vyšších poschodiach, dávajte si pozor na otvorené okná, niektorí psíci môžu byť nedočkaví ísť na prechádzku a v nestráženom okamihu by mohli vyskočiť z okna. 

V nasledujúcom videu sa môžete pozrieť na niektoré ďalšie triky, ako psíkov schladiť.

 

 

Milí psíkovia, milí psíčkari, príjemné a ničím nerušené leto Vám praje

Tím Vášho Chovateľa :)

 

Odoberajte náš newsletter

Dostávajte od nás zadarmo akcie a zľavové kódy, o ktorých sa inde na webe nedozviete.