+420 383 800 199
RC Yorkshire
RC výhodné balíčky

Royal Canin Breed Nutrition - výživa na mieru

Predstavujeme vám novinku v podobe mačacích granúl špeciálne vyvinutých pre jednotlivé plemená.

Správna a vyvážená strava je veda

Máte vo svojej starostlivosti mačku s pôvodom a chcete jej dopriať v rámci výživy to najlepšie? Potom by Vaša voľba mala padnúť na špeciálny rad mačacích granúl RC Breed Nutrition s receptúrami upravenými špeciálne pre jednotlivé plemená. A to ako pre mláďatká, tak i pre dospelých jedincov. Vám tak odpadnú starosti s premýšľaním, ako zabezpečiť adekvátne kvalitnú stravu pre to vaše konkrétne plemeno, a to už od prvých dní, ktoré mačiatko bude tráviť vo vašom domove.

Možno sa pýtate, prečo by sme mali vyberať kŕmenie podľa plemena. Mačka ako mačka a granule ako granule. Avšak aj tu platí, že každé jednotlivé plemeno má svoje nároky na výživu podľa svojho životného štýlu, veľkosti, stavby tela, dĺžky srsti a pod.

Mačka je šelma, aj napriek tomu že už je veľa rokov domestikovaná. Základným kameňom jej stravy preto má byť vždy mäso. Mačky, ktoré si potravu samé ulovia, dostanú do seba všetky potrebné zložky potravy tým, že ulovenú korisť zjedia do "posledného chĺpku". Mačky, ktoré chováme v domácnosti, sú závislé na krmive, ktoré im poskytneme my. Preto je potrebné premýšľať, čím im budeme misku plniť.

Poďme si predstaviť podrobnejšie jednotlivé typy granúl

ROYAL CANIN BREED British Shorthair

Granule pre britskú krátkosrstú mačku, ktoré sú svojou veľkosťou a svojim tvarom uspôsobené širokým čelustiam tohto plemena. Unikátny tvar týchto granúl mačka ľahko uchopí a ich žuvaním zlepšuje zubnú hygienu.

Pevné a svalnaté telo britskej mačky zasluhuje primeranú dávku bielkovín v strave. Tieto granule jej poskytnú a zároveň svojim zložením ochránia kĺby a kosti pred opotrebovaním zo záťaže. Mačiatka zas dostanú vo svojej kŕmnej dávke všetko potrebné pre správny rast svalov a pohybového aparátu a zároveň podporu imunitného systému, ktorý sa ešte len vyvíja.

Britská krátkosrstá kočka a její granule

Britská mačka a jej granule

ROYAL CANIN BREED Ragdoll

Granule pre plemeno ragdoll majú pyramídový tvar, tak akurát pre širokú čeľusť takýchto mačičiek. Ich žuvaním sa mačky postarajú o svoju zubnú hygienu.

Obsah živín v granulách udržuje zdravú pokožku i srsť týchto chlpáčov, zdravé srdiečko a pohybový aparát, a v neposlednom rade aj močové ústrojenstvo dospelej mačky.

Ragdoll a krmivo RC Breed pro toto plemeno

Ragdoll a krmivo RC Breed pre toto plemeno

ROYAL CANIN BREED Maine Coon

Obrí krásavci menom mainská mývalia mačka potrebujú zodpovedajúcu konštrukciu granúl. A práve to im poskytne tento rad, ktorý navyše prispieva aj k dentálnej hygiene týchto jedincov.

Mainská mačka je naozaj veľká. A ako je známe, veľkosť môže prinášať záťaž pohybového aparátu vrátane kĺbov a záťaž srdca. Špeciálne vyvinuté zloženie týchto granúl podporuje tieto systémy už v období rastu, a v dospelosti ich udržiava správne vyživené a zdravé.

Mainská mývalí kočka a granule Royal Canin Breed

Mainská mývalia mačka a granule Royal Canin Breed

ROYAL CANIN BREED Siamese

Elegantné, svalnaté telo siamskej mačky dostane v týchto granulách potrebné množstvo bielkovín pre zachovanie dlhého a štíhleho tela s zodpovedajúcim svalstvom. Svojim tvarom uľahčí úchop, ale podporia žuvanie, čím zaistia zodpovedajúcu starostlivosť o chrup dospelej mačky.

Zvláštna srsť siamky zasluhuje osobitné zaobchádzanie. Originálne zloženie granúl jej pomôže udržiavať srsť krásne lesklú a zdravú, a to vrátane pokožky.

Kočka siamská a odpovídající granule

Mačka siamská a zodpovedajúce granule

ROYAL CANIN BREED Persian

Mačka s luxusnou srsťou si zaslúži kŕmenie s luxusným zložením, ktoré tento nádherný kožuch bude udržiavať v skvelej kondícii. Zároveň podporí aj zdravie pokožky.

S dlhou srsťou súvisí aj potreba podporiť a správne stimulovať črevnú peristaltiku. Perzská mačka totiž za svoj život prehltne veľké množstvo chlpov. Špecifické zloženie s obsahom zdravej vlákniny kontroluje tvorbu trichobezoárov čiže "zmotkov" srsti v tráviacom trakte.

"Spľasnutý ňufák" Peržanov vyžaduje špeciálny tvar granuliek pre ich ľahký úchop a dopravu do dutiny ústnej a uľahčuje žuvanie.

Luxusní složení granulí RC pro nádherný kožich

Luxusné zloženie granúl RC pre nádherný kožuch

ROYAL CANIN BREED Sphynx

Kráľovská mačka sphynx potrebuje zvláštnu starostlivosť o jej pokožku, ktorá nie je chránená kožúškom. Exkluzívny obsah živín granúl vyvinutých pre toto originálne plemeno, vám bude v tomto boji veľkým pomocníkom.

Sphynxky bývajú veľmi aktívne, preto potrebujú vysoký príjem energie. Krmivo RC svojím obsahom tuku tieto zvýšené nároky hravo pokryje. Špeciálny tvar zas podporuje žuvanie, a tým aj správnu starostlivosť o ústnu dutinu. Podpora zdravého srdca aj močových ciest je samozrejmosťou.

Královna sfinga a královské granule RC

Kráľovná sfinga a kráľovské granule RC

Zobraziť ďalšie novinky

 

Odoberajte náš newsletter

Dostávajte od nás zadarmo akcie a zľavové kódy, o ktorých sa inde na webe nedozviete.