+420 383 800 199
RC Yorkshire
RC výhodné balíčky

ALAVIS: zdravie pre zvieratá

Ťažké vstávanie Vášho seniorského psíka, rýchlo rastúce šteňa veľkého plemena, pohybové ťažkosti u Vašej mačky či zápach z papuľky štvornohého priateľa? To všetko má jednoduché a efektívne riešenie.

Máte zvieratko, ktoré trpí pohybovými ťažkosťami alebo len chcete posilniť jeho imunitu či skvalitniť srsť? Zbystrite. Úľavu pre Vášho zvieracieho miláčika prinášajú produkty značky ALAVIS™ s dlhoročnou tradíciou.

Predstavujeme Vám prehľad produktov, ktoré sú dostupné aj na našom e-shope, doplnený o veterinárne odporúčania na užívanie. Celý sortiment značky ALAVIS™ je schválený ako veterinárne prípravky, a preto u našich produktov vždy uvádzame aj ich číslo schválenia. U veterinárnych prípravkov, na rozdiel od doplnkov krmiva, musia výrobcovia preukazovať ich účinnosť na základe klinických štúdií.

S ťažkosťami pohybového aparátu sa veterinári stretávajú skutočne denne a doplnky značky Alavis, vďaka svojmu zloženiu preukázateľne zlepšujú predpísanú liečbu. Skúste to aj Vy.

ALAVIS™ KĹBOVÁ VÝŽIVA

Vhodné pre: šteňatá veľkých plemien v období rastu a pre prevenciu kĺbových ťažkostí u všetkých plemien psov.

Intenzívne vyživuje kĺbové chrupavky, chráni ich a regeneruje. Zmierňuje počiatočné bolesti a problémy s kĺbovým aparátom. Možno ju použiť u seniorov, pre zlepšenie pohyblivosti kĺbov - u komplikovanejších pacientov odporúčame pridať aj ALAVIS Celadrin 500 mg proti bolesti a potlačenie zápalu.

ALAVIS™ 5 a ALAVIS™ 5 MINI

Vhodné pre: psy a mačky s už prebiehajúcimi kĺbovými ťažkosťami, najmä pri začínajúcej bolestivosti, pri poúrazových stavoch, po operáciách pohybového aparátu, pre psích a mačacích seniorov.

Možno ho používať pre spevnenie šliach a väzov u športovo aktívnych zvierat ako prevenciu. Obsahuje vitamín C, ktorý hrá úlohu pri syntéze kolagénu, jednej z hlavných zložiek kĺbovej chrupavky.

V prípade preventívneho podávania, je vhodné podávanie v dĺžke 3 mesiacov, potom urobiť 1-3 mesačnú pauzu a potom kúru zopakovať. Možné je aj dlhodobé užívanie, a to bez vedľajších účinkov.

ALAVIS™ 5 MINI má upravené dávkovanie a veľkosť tabliet pre pacientov menšieho vzrastu.

Výživové doplnky pre kĺbový aparát zvierat

ALAVIS™ CELADRIN 500 mg

Vhodné pre: akékoľvek bolestivé stavy pohybového aparátu psov, mačiek a koní (ALAVIS™ Celadrin pre kone).

Celadrin je patentovaná látka tejto značky s rýchlym nástupom účinku proti bolesti. Používa sa na potlačenie zápalu a bolesti kĺbov, väzov a šliach. Zlepšuje pohyblivosť kĺbov a napomáha odstraňovať ich stuhnutosť. Je efektívnym doplnkom po operáciách pohybového aparátu, ako sú luxácia jabĺčka, vyskočenie platničky, ruptúry kolenných väzov atď. Vhodná je kombinácia s prípravkami, ktoré ešte navyše vyživujú chrupavky napr. ALAVIS™ Kĺbová výživa.

ALAVIS™ MSM + GLUKOSAMIN SULFÁT

Vhodné pre: psy a mačky s už prebiehajúcimi kĺbovými ťažkosťami, najmä pri začínajúcej bolestivosti, pri poúrazových stavoch, po operáciách pohybového aparátu, pre psích a mačacích seniorov, prevenciu pre šteňatá s predispozíciou k pohybovým ochoreniam (dysplázia, luxácia jabĺčka, atď ...). Pre kone je určený prípravok ALAVIS™ MSM pre kone.

Zložka MSM pomáha potláčať zápal a bolesť, regeneruje, a hlavne spevňuje šľachy, väzy aj svaly.

Glukosamín sulfát je výživnou zložkou chrupavky, stimuluje bunky k tvorbe základných stavebných zložiek chrupavky kĺbu. Obsahuje navyše vitamín C, ktorý je dôležitou zložkou v metabolizme pri tvorbe kolagénu.

ALAVIS™ CALMING PRE PSOV A MAČKY

Vhodné pre: stresové situácie (transport, nový domov, výstavy, zmeny v domácnosti, ohňostroje).

Účinok nastupuje do 30 minút od podania. Upokojuje nervový systém a zmierňuje stavy úzkosti vďaka tiamínu, kolostru a l-theanínu, ktoré doplnok obsahuje. Vhodné pri zmenách v domácnosti u citlivých zvierat, ktorá zle reagujú aj na príchod nových členov, rodinné oslavy, akcie atď.

Pre psov väčších plemien je vhodný najmä kvôli dávkovaní liek ALAVIS™ Calming extra.

ALAVIS™ SAMMY

Vhodné pre: hepatopatie (ochorenie pečene), onkologických pacientov, doplnok pri akejkoľvek liečbe.

Ideálny doplnok pri pečeňových ochoreniach. Funguje ako podpora a regenerácia. Je skvelým pomocníkom pri liečbe epilepsií z hľadiska ochrany tkaniva pečene pred dopadmi antiepileptikami - lieky proti epilepsii. Vďaka regeneračným schopnostiam ho možno užívať pri nádorových ochoreniach pečene, pri zvýšených pečeňových parametroch v krvi, pri zápaloch pečene a žlčových ciest. Funguje výborne aj ako prevencia pre starších psíkov a mačky. Obsahuje silybín z pestreca mariánskeho, ktorý je známy hepatoprotektivnym účinkom. Pred užívaním je vhodné sa poradiť s veterinárnym lekárom.

Doplňky stravy pro zdravé zvířata

Doplnky stravy pre zdravé zvieratá

ALAVIS™ PLAQUE-FREE PRE PSOV A MAČKY

Vhodné pre: zdravé zuby a ďasná u mačiek a psov malých plemien.

Odstraňuje zubný povlak a tým redukuje vznik zubného kameňa. Funguje skvele ako prevencia, ale aj ako súčasť pravidelnej starostlivosti o ústnu dutinu po odstránení zubného kameňa ultrazvukom. Zápach z papule nie je pre majiteľa nič príjemné, tento preparát napomáha odznení aj tohto problému. Prípravok obsahuje riasu Ascophyllum nodosum, ktorá zabraňuje uchyteniu baktérií v papuli Vášho zvieracieho miláčika. Vhodný pre dlhodobé podávanie v krmive.

ALAVIS™ EXTRA ŠETRNÝ ŠAMPÓN

Vhodné pre: citlivú pokožku, pre alergikov, kožné ochorenia.

Obsahuje konopný olej a omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu lipidovej vrstvy kože. Napomáha obnovovať kožnú bariéru, vďaka konopnému oleju a aloe vera, ktorá má antiseptické a antibakteriálne aj antivírusové účinky. Veľkým plus tohto prípravku je, že znižuje svrbenie a upokojuje zápal. Možno ho používať ako pravidelný kozmetický doplnok pre vitalitu kože a srsti u všetkých plemien psov, mačiek i koní.

ALAVIS™ DUOFLEX PRE KONE

Vhodné pre: dlhodobé podávanie koňom s problémami pohybového aparátu, aktívne športové kone, pre seniorov, po úrazových stavoch.

Obsahuje glukosamín sulfát, ktorý vyživuje chrupavku a CELADRIN, ktorý potláča bolesť a zápalové stavy. Spomaľuje až zatavuje ďalšie poškodzovanie kĺbových chrupaviek. Regeneruje kĺbové plochy a okolité tkanivá. Tento doplnok je možné kombinovať s prípravkom ALAVIS™ MSM pre kone.

 Doplňky stravy pro zdraví domácích zvířat

Doplnky stravy pre zdravie domácich zvierat

ALAVIS™ MULTIKOMPLEX PRO SRSŤ A KOPYTÁ PRE KONE

Vhodné pre: kožné problémy, spevnenie a urýchlenie rastu kopytnej rohoviny, pre podporu reprodukčných funkcií u žrebcov a kobýl.

Vďaka obsahu biotínu, ktorý podporuje vstrebávanie kyseliny listovej aj vitamínu B12. U tohto lieku je vhodné dlhodobé podávanie, aspoň 3 mesiace.

ALAVIS™ HEMAGEL

Vhodné pre: kožné rany, uhryznutia a tržné rany, pooperačné jazvy, popáleniny.

Hemagel má unikátne protizápalové zloženie, ktoré napomáha zrýchliť hojenie rán. Možno použiť u všetkých druhov domácich zvierat. Zabraňuje ďalšej infekcii rany, možno používať aj pri chronických poraneniach, dlhodobo. Efektívne hydratuje ranku a vytvára v nej optimálne pH, čím napomáha hojeniu a zabraňuje usadeniu baktérií. Vhodný aj pre gravidné a dojčiace zvieratá.

ALAVIS™ CURENZYM

Vhodné pre: prevenciu a imunitu organizmu, pri poúrazových stavoch, po operáciách ako doplnková liečba, pre onkologických pacientov.

Podporná terapia pri používaní antibiotík, pri liečbe nádorov, chemoterapiách. Pomáha efektívne znižovať opuch a zastaviť rozvoj zápalu, hojí dobre aj drobné poranenia. Tento prípravok obsahuje vybrané rastlinné enzýmy ako sú bromelanin, papaín, peptidáza, pankreatín, proteáza a rutín. Prípravok je vo forme kapsúl, takže je možné kapsule vysypať a zmiešať s obsahom krmiva. Možné dlhodobé podávanie. Vhodné ako doplnková liečba po náročných stomatologických zákrokoch.

Zobraziť ďalšie novinky

 

Odoberajte náš newsletter

Dostávajte od nás zadarmo akcie a zľavové kódy, o ktorých sa inde na webe nedozviete.