+420 383 800 199
RC Yorkshire
RC výhodné balíčky

VetriScience Cardio Canine podp.srdca psi 300g

VetriScience Cardio Canine podp.srdce psi 300g

Komplexný doplnok pre všetkých psov, ktorí sú náchylní ku kardiovaskulárnemu stresu. Prípravok poskytuje potrebné živiny, vitamíny a antioxidanty, ktoré sa v bežnej strave nenachádzajú. Žuvací nutričný doplnok pre psy Cardio je vhodný aj pre staršie psy (geriatrickí pacienti).

Účinné látky Vetri Cardio Canine:

  • Arginín je aminokyselina produkovaná v tele. Podporuje vazodilatáciu, koronárna endoteliálnu funkciu a koronárny prietok krvi. Arginín tiež podporuje funkcie obličiek, eliminácia tekutín a toleranciu k záťaži.
  • Berberín je flavonoid, ktorý sa nachádza v bylinách. Bolo preukázané, že podporuje funkciu srdca, priaznivo ovplyvňuje krvný tlak, krvnú viskozitu a srdcový rytmus.
  • Koenzým Q10 je v tukoch rozpustná látka nájdená vo vnútorných mitochondriálnych membránach, kde pôsobí ako stabilizátor membrán a požierač voľných radikálov. Pomáha podporovať bunkovú energiu vnútri srdca cez produkciu adenozíntrifosfátu (ATP) a podporuje silu srdca tým, podporuje zdravý krvný obeh.
  • Dimethylglycine (DMG) je derivát aminokyseliny, ktorý podporuje kardiovaskulárny systém, rovnako tak ako širokú škálu imunitných funkcií, obehový systém, zdravý krvný tlak, detoxikácia a fyzikálny výkon. Ako metabolický zosilňovač DMG tiež podporuje transmetylovú premenu prostredníctvom produkcie SAMe. DMG tiež preukázal pozitívny vplyv na odolnosť a vytrvalosť kvôli jeho schopnosti redukovať tvorbu kyseliny mliečnej.
  • Kyselina listová je vitamín B nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a napomáha podporovať kapilárny prietok krvi.
  • Hawthorne (Crataegus oxycantha = hloh) je bylina, ktorá v nedávnych výskumoch ukazuje vedcom celý rad pozitívnych vplyvov na funkciu srdca, predovšetkým kvôli jeho obsahu flavonoidov, najmä oligomérny proanthocyanidins (OPCs). OPCs sú účinné antioxidanty, ktoré spolupracujú s vitamínom C na podpore kapilárnej stability. Bolo preukázané, že Hawthorn znižuje oxidačný stres a podporuje zdravý prietok krvi koronárnymi cievami.
  • L-karnitín je aminokyselina a zdá sa, že pôsobí ako kofaktor, ktorý má pozitívny vplyv na srdcový sval. Transportuje mastné kyseliny cez krv do mitochondrií, kde sú prevedené na ATP. Začlenenie L-karnitínu do receptúry podporujúce srdce u psov podporuje srdcový rytmus, obraz lipidov, správne použitie elektrolytov a toleranciu k námahe, z ktorých všetky sú dôležité faktory pre zdravú funkciu srdca.
  • Horčík podporuje správnu funkciu svalov, integritu ciev a normálnu krvnú viskozitu. Horčík pôsobí synergicky s draslíkom a spoločne podporujú prenosy vzruchov v srdci a normálny silný tlkot srdca.
  • Draslík pôsobí synergicky s horčíkom a podporuje elektrolytickú rovnováhu, ktorá je dôležitá pre srdcový rytmus a krvný tlak. Zahrnutie horčíka a draslíka do receptúry Vetri-Cardio Canine podporuje udržanie zdravia prospešných hladín týchto látok v krvi, ktoré môžu byť znížené pri používaní diuretík.
  • Taurín je aminokyselina, ktorá sa nachádza v hojnom množstve v srdcovom tkanive. Podporuje zdravie mozgu a srdca. Taurín podporuje pravidelný srdcový tep, minimalizuje stratu draslíka, podporuje správne využitie elektrolytov, ponúka antioxidačnú podporu a je prospešný imunitnému systému.

Dávkovanie: 1 ks na každých 13 kg živej váhy psa (pri podávaní viac ako 1 ks/deň rozdeľte dávku na 2 dávky - ráno a večer)

Balenie: 300 g = 60 ks
Určené pre: dospelý pes


Aktívne zložky v jednej kocke:
L-karnitín HCl 250 mg
L-taurín 250 mg
Arginín 150 mg
Hawthorn (Crataegus oxycantha) extrakt z bobúľ 100 mg
Horčík (Mg oxid) 60 mg
N, N-dimethylglycine HCl (DMG) 50 mg
Berberín (Hydrastis Canadensis) HCl 50 mg
Koenzým Q10 30 mg
Kyselina listová 0,9 mg
Draslík (K citrát)

Neaktívne zložky: Arabská guma, jablčný pektín, pivovarské kvasnice, repkový olej, príchuť kuracej pečene, kyselina citrónová, glycerín, zmiešané tokoferoly, ovsená múka, ovsené krupica, patentovaná zmes (maltodextrín, alginát sodný, síran vápenatý), kyselina propiónová, extrakt z rozmarínu, ražná múka, oxid kremičitý, kyselina sorbová, sójový lecitín, rastlinný olej, voda.

Ako nás vidia naši zákazníci

PD
19.09.2021 19:29 Petra D.

rýchle dodanie

PG
19.09.2021 17:19 Pavol G.

Rychle dodanie

18.09.2021 17:54 Nora Š.

Vsetko v poriadku, rychle dodanie, spokojnost.

Zobraziť všetky hodnotenia

 

Odoberajte náš newsletter

Dostávajte od nás zadarmo akcie a zľavové kódy, o ktorých sa inde na webe nedozviete.