383 800 199
Brit Premium 5+1 konzerva
Fitmin krmiva

Ako správne vybrať meno pre psa

Blogujeme Pridané 01.10.2019

Vybrať to pravé meno pre vášho psa alebo šteniatko môže byť veľkým orieškom. Výber mena nie je vždy jednoduchý, ale je nevyhnutný. Nejako na svojho nového miláčika volať musíte a každý správny člen rodiny musí mať predsa svoje meno.

Prinášame vám niekoľko rád, ktoré vám výber mena uľahčia a poslúžia ako navigácia v časoch tápania.

Takže ... čo by ste mali robiť a čo nie?

Čo robiť

V prvom rade vyberajte meno, ktoré sa páči vám ako majiteľovi psíka. Budete ho používať dennodenne a musí pre vás byť zvučné.

Vyberajte jedno alebo dvojslabičné meno. Dlhšie mená sa ťažšie vyslovujú a psy na ne zle reagujú.

Až sa vám podarí meno vybrať, na psíkovi ho vyskúšajte, či naň bude reagovať. Pokiaľ ani po týždni na meno vôbec nereaguje, skúste vybrať nejaké iné.

Čo nerobiť

Nepoužívajte pre psa meno, ktoré aj v normálnom tóne hlasu znie ako príkaz.

 Nedávajte svojmu psovi meno, ktoré môže ostatným ľuďom pripadať trápne alebo urážlivé. Pamätajte na to, že budete s psím kamošom chodiť medzi ľudí alebo k veterinárovi. Voľte skôr konzervatívnejšie pomenovanie

Ak plánujete dať svojmu psovi komplikované meno ako sir Huňatý z Hornej Dolnej, vymyslite mu aj skrátené pomenovanie buď sir, alebo chlpáč.

Určite psovi počas jeho života meno nemeňte, akurát by ste mu robili v hlave zmätok. Už v šteňacom veku mu vyberte meno, ktoré mu zostane aj v dospelosti. Preto si 2x rozmyslite, či chcete Piškótka alebo Drobčeka volať aj dospelého stokilového psa.

Ďalšie tipy pri výbere mena pre psa

Ak chcete, aby pri venčení v parku alebo na verejných priestoroch nevznikali zmätky, vyhnite sa tým najčastejším oslovením. Tými sú napríklad Ben, Azor, Rexo a ďalšie.

Ak chcete psa pomenovať po niektorom zo svojich rodinných príslušníkov, najskôr sa spýtajte, či daná osoba súhlasí. Vyhnete sa tak prípadným nepríjemnostiam.

Niektorí ľudia si zaobstarávajú dvoch psov na ráz a pomenúvajú ich po slávnych dvojiciach, opäť najskôr zvážte, či je to naozaj dobrý nápad.

Jméno pro psa

Nápady na psie mená

Psa môžete pomenovať po nejakej historicky významnej osobe. Napríklad Dante, Mozart, ak ste milovníci klasickej hudby alebo umenia všeobecne. Alebo po niektorej z postáv z obľúbeného románu.

Pomenovanie môže vychádzať aj zo zjavných charakteristických znakov psíka alebo jeho povahy. Shorty pre jazvečíka. Happy pre aktívneho orieška.

Ďalšie psie témy z nášho blogu

 

 

Odoberajte náš newsletter

Dostávajte od nás zadarmo akcie a zľavové kódy, o ktorých sa inde na webe nedozviete.