Náš blog
Kategória: nemoc
Nádor alebo ochorenie sleziny? Časovaná bomba…
Nádorové ochorenie vnútorných orgánov nie je žiadna sranda. Poranenie sleziny je závažný stav vyžadujúci veterinárne ošetrenie. Viete, ako slezina v tele funguje? Myslíte si, že je nenahraditeľná? Aké poranenia sleziny rozlišujeme? Na všetky tieto otázky sa budeme snažiť odpovedať v našom dnešnom článku.
Koprofágia alebo keď pes požiera svoje alebo cudzie výkaly
Zapáchajúca odpornosť pre majiteľov, pochúťka pre vášho štvornohého parťáka. Úplne jasne viete, o čom hovoríme, o psích výkaloch. Je úplne jedno či váš zvierací miláčik požiera tie svoje, cudzie alebo mačacie, dôležité je vedieť prečo to robí a ako tomu efektívne zabrániť. A samozrejme riešime psíkov, mačky sú na toto veľmi veľké „dámičky“ pre nich je táto téma úplná tabu. Poďme sa dnes o koprofágii dozvedieť trochu viac!
Čo robiť, keď pes nechce žrať
Aj u dvoch psov rovnakých plemien, rovnakého veku sa môžu vyskytovať rozdiely v množstve zjedeného krmiva. Jeden je viac žravý, druhý usporiada klasické porcie. Čo ale robiť so psíkom, ktorý sa rozhodol, že nebude vôbec jesť? Dohovor so zvieratami býva občas zložitejší, než si myslíte.
Syndróm studeného a mŕtveho chvosta u psov
Počuli ste niekedy o syndróme mŕtveho chvosta u psov? Viete, že ním môže ochorieť aj váš parťák? Poďme sa dnes pozrieť, ako tento syndróm vzniká a ako mu môžete ako majitelia zabrániť.
Zahájte včasnú obranu proti parazitickým nájazdníkom
Kliešte a iné zákerné potvorky, ktoré sa rady zavŕtajú vašim chlpatým členom rodiny (a teraz myslené zvieratá predovšetkým) do kožuchu, nič len tak od akcie neodradí.
Zastavte psa požierajúceho vlastné výkaly kvalitnou stravou
Začal Váš pes vyhľadávať gurmánske zážitky tam, kde by si nepochutnal snáď nikto z nás? Cudzie a vlastné výkaly sú pre neho nepochopiteľným magnetom? Prikyvujete? Váš mazel trpí koprofágiou. Citlivý problém, ktorý však musíte riešiť.
Diuretiká alebo berie váš psík lieky na odvodnenie?
Diuretiká (lieky na odvodnenie) sú v medicíne hojne využívané, pretože odvádzajú nadbytočnú vodu z tela preč. Poďme sa pozrieť, čo je to za lieky, ako fu psov fungujú a prečo by sa mali užívať.
HOT SPOT - skrytá letná hrozba!
Práve začalo leto as ním aj častejší výskyt hot spotov u psov. Že ste o nich nikdy nepočuli? Alebo naopak ich riešite niekoľkokrát za leto? Tak aj tak si z dnešného článku odnesiete plno užitočných informácií. Prezradíme vám pár preventívnych opatrení a ďalších pár krokov v domácej liečbe.
Slovensko zasiahla smrteľná psia choroba: Aujeszkyho choroba
Úporné svrbenie signalizuje smrteľnú chorobu zvanú Aujeszkyho chorobu.
Máte doma psa cukrovkára?
Cukrovka patrí medzi najotravnejšie civilizačné choroby vôbec. A jej výskyt u našich milovaných chlpáčikov rastie doslova raketovou rýchlosťou. Môže za to fakt, že psíkovia sú nám čím ďalej bližšie. Zdieľajú s nami domovy, postele a častokrát bohužiaľ miesto pri stole. Ľudská strava (ale aj pohodlný životný štýl) psom natoľko škodí, že ich gény degenerujú a objavujú sa u nich rovnaké civilizačné choroby ako u nás. Obezita, alergia, cukrovka… Čo táto choroba obnáša, ako ju rozpoznať a ako sa jej postaviť čelom?
Ako sa starať u zvieraťa o pooperačné rany - diel II.
V minulom diele sme si ujasnili, ako vzniká proces hojenia všetkých možných rán u zvierat. Prezradili sme vám, ako rôzne druhy ošetrovať a ako prebieha ich hojenie. Dnes vám upresníme, ako môžeme hojenie mäkkých tkanív urýchliť a aké prípravky sú v období rekonvalescencie vhodné.
Najvyššia kvalita na podporu kĺbov vášho psa nesie meno ALAVIS
Žiadnu bolesť alebo ochorenie psieho miláčika by nemal brať jeho chovateľ na ľahkú váhu, o to zvlášť, pokiaľ ide o bolesti kĺbov, šliach a svalov, ktoré sa bohužiaľ objavujú aj zvierat čoraz častejšie.
Ako správne nakŕmiť psa s cukrovkou
Medzi časté poruchy metabolizmu patrí práve aj cukrovka. Aké návyky v strave psov s cukrovkou by ste mali preferovať?
Hyperlipidémia vs. obezita. Poznáte patričný rozdiel?
Hoci majú tieto dve slová veľa v praxi spoločného, neznamenajú to isté. A my sa dňa pozrieme, ako to so zákernou hyperlipidémiou je a čo na to hovorí práve obezita. Povieme vám, aký problém u zvierat predstavuje, či je horšie u mačiek alebo u psov a ako s nimi v oblasti výživy môžete u svojich parťákov bojovať.
Hill's Prescription Diet: Starajte sa o zdravie vášho maznáčika
Značka Hill's dlhodobo spolupracuje s veterinármi tak, aby dokázali vo výžive ponúknuť vašim maznáčikom to najlepšie do ich misky. Prvú dietetickú výživu vytvorili už pred viac ako 75 rokmi s Dr. Markom Morrisom a odvtedy pracujú na jej vylepšovaní. Na základe ich úsilia o inovácie mohol vzniknúť rad krmív Prescription Diet, pretože život je oveľa zábavnejší, ak vaše chlpáča nič netrápi. Čo hovoríte?
Očkovať psa proti tetanu? Rozhodne áno!
Bohužiaľ aj tetanus, konkrétne potom toxín, ktorý sa nazýva Tetanospazmín, dokáže psa zabiť. Takže rozhodne stojí za to psy očkovať a prípadne vedieť príznaky tohto psieho zabijaka.
Ako bojovať s agresívnou povahou psa a vyhrať
Agresívnu povahu u svojich psov najčastejšie nevedomky prebúdzajú ich majitelia. Nie vždy ale môže za náhle vzniknutú agresivitu chovateľ. Existuje mnoho spúšťačov agresivity u psa a je veľmi ťažké ich všetky popísať. Zmena správania môže byť pozvoľná aj náhla.
Vitamíny rozpustné vo vode vo výžive psov a mačiek? II. diel
V predchádzajúcom diele sme si rozobrali vitamíny rozpustné v tukoch, ktoré sú veľmi dôležité na správne fungovanie imunitného systému a prospešné pre väčšinu orgánov v tele. V dnešnom diele si povieme, ako je to s druhou skupinou vitamínov, ktoré sa rozpúšťajú vo vode a sú tak ľahšie odbúrateľné. Ako je to s vitamínom C a vitamínmi skupiny B? Je dôležité ich dopĺňať synteticky vo výžive našich chlpáčov? Viete, ktorý vitamín oproti nám ľuďom si psy vedia vyrobiť sami?
Majú psy a mačky Crohnovu chorobu?
Trápi Vášho štvornohého miláčika pravidelné hnačky či zvracanie bez zjavnej príčiny? Tak teraz zbystrite a prečítajte si niečo o nešpecifickom zápale čriev u psov a mačiek.
Diétne granule Hill's alebo aj pes potrebuje niekedy schudnúť
Pes sa sám nikdy nenakŕmi, nikdy si sám nevezme žiadnu maškrtu, z toho teda plynie jediné, a to, že každý majiteľ psa je úplne zodpovedný za jeho (nad)váhu. Pokiaľ sa vám jeho váha vymkla už z ruky, nezúfajte, stále stále je čas dostať vášho maznáčika opäť do formy.