Náš blog
Kategória: prevencia
Ako chrániť kone pred otravným hmyzom?
Iste sami dobre vieme, aké to je, keď nás poštípu komáre. Bodnutie svrbí, opúcha, máme tendenciu si ho škrabať. Lenže čo taký kôň? Ako ten znáša otravný hmyz a môžete mu ako jeho majiteľ nejako pomôcť?
Leishmanióza ako hrozba letnej sezóny
Čo je leishmanióza a je možné, aby touto stredomorskou infekčnou chorobou ochorel aj váš domáci maznáčik?
Kliešťová encefalitída u psov a mačiek
Toto nebezpečné kliešťové ochorenie je známe ako u ľudí, tak aj u zvierat. S pokojným srdcom môžeme povedať, že doposiaľ nebola kliešťová encefalitída preukázaná u mačiek, ale u psov, bohužiaľ, áno. Poďme sa dnes spoločne pozrieť, kde všade je rizikový výskyt tohto ochorenia a ako proti nemu bojovať účinnou prevenciou.
Nádory mliečnej žľazy u sučiek II. diel
V minulom dieli sme sa venovali počiatočnej problematike vzniku nádorov mliečnej žľazy u sučiek. Preberali sme ako a prečo vznikajú, dozvedeli ste sa riziká spojené s výskytom neoplázií. Dnes sa ponoríme hlbšie do druhov diagnostiky. Rozoberieme si možnosti terapie a vznik metastazujúcich ložísk v prípade zhubných novotvarov. Na konci článku nájdete tip na veterinárny prípravok, ktorý je indikovaný priamo na liečbu onkologických ochorení.
Preventívne prehliadky u veterinárnych lekárov
Či už máte psie alebo mačacie bábätko, adolescenta, sučku pred pôrodom či mačacieho seniora je nutné pravidelne kontrolovať ich zdravotný stav aj keď ich nič netrápi. Poďme sa spoločne pozrieť v akých vekových kategóriách sú prevencie dôležité a čo všetko by sa malo kontrolovať.
Kýcha a fŕka váš potkan?
Chovatelia potkanov sa veľmi často sťažujú na respiračné problémy, najmä na fŕkanie a kýchanie. Niekedy sa k nim pridáva aj vŕkanie (rovnaké ako u holubov). Poďme sa spoločne pozrieť, ako takéto respiračné ochorenia u potkanov a myší vyzerá a aké má prejavy. Cesty na veterinu sa totiž často opakujú, pretože vo väčšine prípadov toto ochorenie máva chronický spád, čo býva celkom problém.
Infekcie u psov prenášané vektormi v rámci Európy I. časť
Krvisajúci hmyz sužuje nielen naše ľudské životy, ale aj tie zvieracie. U zvierat však predstavuje výrazne väčšie nebezpečenstvo, z dôvodu prenosu infekčných ochorení. Pýtate sa aké? Na tie najzásadnejšie sa teraz pozrieme v našich článkoch, ktoré opäť rozdelíme na jednotlivé časti, aby sme sa týmto chorobám mohli dostatočne venovať. Prezradíme vám diagnostiku, prevenciu a v neposlednom rade aj spôsoby liečby jednotlivých infekcií, ktorými môžu psíci ochorieť.
Škrabe si Váš zvierací miláčik ušká? Spozornite...
Dnes sa chceme venovať ďalšiemu parazitárnemu ochoreniu. A to je ušný svrab, ktorý postihuje najmä mačaciu populáciu. Ako sa prejavuje, aká je liečba a hlavne aká je prevencia tohto nepríjemného ochorenia.
Odčervenie, kedy a ako často
Parazity sú prevíti. Ich včasná likvidácia je preto veľmi dôležitá ako pre kvalitný život nášho psieho kamarada, tak vlastne aj pre nás. Dnes to bude o parazitoch vnútorných.
8 tipov ako ušetriť za účty u veterinára
Ak ste už nejaký ten piatok majiteľom psíka alebo mačičky, iste viete, že návštevy veterinára nebývajú najlacnejšou záležitosťou. Schválne, koľkokrát ste sa nestačili čudovať nad sumou na vystavenom účte? Vydané čiastky u zvieracích doktorov pritom môžete ľahko obmedziť, stačí dodržať pár postupov a preventívnych opatrení, prípadne sa nebáť na niektoré veci opýtať.
Kliešte - prevencia a ako s nimi zatočiť
Jar nie je len obdobím zrodenia roztomilých kuriatok a huňatých jahniatok. Bohužiaľ, v tomto ročnom období začína byť aktívny aj hmyz a parazity. Pre nich je kožuch a srsť vašich domácich maznáčikov ideálnym útočiskom. Kliešte prenášajú najrôznejšie choroby a môžu spôsobiť miláčikom, ako aj ich majiteľom veľké nepríjemnosti.