Náš blog
Kategória: choroba
Omrzliny uší? Pozor na ne!
Dnes vám prezradíme, ktoré plemená sú vaskulitídou najviac ohrozené a ako tejto chorobe zabrániť a vyliečiť ju. Tak poďme na to!
Ako podporiť imunitu u psa?
My ľudia často hovoríme o prevencii vzniku chorôb. Pýtame sa lekárov, kupujeme si vitamíny v lekárni a zisťujeme si na internete, ako našu imunitu podporiť. Zodpovedný pán by mal túto tému riešiť nielen u seba, ale zároveň aj u svojho psa.
Pečeňové ochorenie u psov a mačiek v skratke
Pečeň je nepostrádateľným orgánom všetkých cicavcov hneď z niekoľkých prostých dôvodov, nie je teda divov, že je potrebné, aby bola pečeň zdravá a plnila tak svoju funkciu na 100%.
Pánikovia, pozor musíte dať aj na nemrznúce zmesi!
Otrava etylénglykolom predstavuje závažný stav a vo väčšine prípadov končí fatálne – smrťou, pretože psom aj mačkám stačí minimálne množstvo tejto kvapaliny. Prezradíme vám príznaky a niečo viac o týchto intoxikáciách. Držte tieto kvapaliny čo najďalej od Vašich zvieracích miláčikov. Ihneď vám povieme, prečo!
Má váš psík „šant?“ Tak zbystrite!
Portosystemický skrat je ochorenie, ktoré je pomerne vzácne, takže pravdepodobná príčina bude takmer vždy tá vrodená.
Jesenné choroby psov a ako nad nimi vyzrieť
O tom, že jesenné počasie je nevyspytateľné a vrtkavé môžu rozprávať mnohí z nás. Lenže okrem daždivých a chladných dní so sebou nesie jeseň aj choroby, ktoré netrápia len nás dvojnožke, ale často sa môžu objaviť aj u našich psov.
Ako trápi kokcidióza rôzne druhy zvierat?
S kokcídiami sa stretli skôr majitelia hydiny či králikov. Ako je to s týmito parazitmi u psov a mačiek? Môžu sa nimi nakaziť? Ako proti nim u citlivých druhov zvierat efektívne bojovať? Na tieto otázky vám odpovieme v dnešnom článku. Odporučíme Vám aj preparáty, ktoré veterinári používajú.
Slovensko zasiahla smrteľná psia choroba: Aujeszkyho choroba
Úporné svrbenie signalizuje smrteľnú chorobu zvanú Aujeszkyho chorobu.
FeLV a FIV – mačacie virózy, ktoré sa nesmú podceniť
Našli ste maličké mačiatko, ktoré má nádchu, zahnisané oči, nafúknuté bruško a plánujete si ho vziať domov k vašej mačacej rodine? Buďte obozretní a zoznámte sa so závažnými mačacími vírusovými infekciami, ktoré sú nevyliečiteľné a vo vážnych prípadoch aj smrteľné. Reč dnes bude o mačacej vírusovej leukémii a mačacom „AIDS“. Je teda nejaká možnosť terapie? Aká je prognóza a čo vás ako chovateľa čaká? Čítajte ďalej!
Nočná mora zvaná epilepsia
Náhly záchvat, kolaps i kŕčové stavy - takto môže vyzerať epileptický záchvat, ktorý nevyzerá vôbec pekne a aj keď trvá pár minút, pre majiteľa je to celá večnosť. V dnešnom článku sa dozviete, ako sa na epilepsiu pozerať z pohľadu majiteľa a ako na prípadnú prvú pomoc, ak máte doma lieky.
Ochorenie štítnej žľazy
Hormonálne poruchy nie sú témou iba v humánnej medicíne, ale veľmi často sa vyskytujú aj u psov a mačiek. Či už sa jedná o cukrovku alebo Cushingov syndróm (ochorenie nadobličiek), to všetko musí veterinári denne riešiť vo svojich veterinárnych praxiach. Poďme sa teda pozrieť, ako funguje ochorenie štítnej žľazy, ktoré je síce problematické, ale keď sa včas podchytí, je dobre liečiteľné pomocou liekov, ktoré stav pacienta dokážu udržiavať v norme.
Brachycefalický syndróm u psov
Roztomilosť alebo obmedzenie normálneho života? Brachycefalický syndróm je pre psíkov veľmi nebezpečným ochorením, ktoré im môže podstatne skrátiť život.
Kvasinková infekcia v uchu? Nepríjemnosť, ktorá sa opakuje
Viete ucho správne vyčistiť a aplikovať do neho lieky od veterinára? V tomto článku sa dozviete, ako na to.
Mačacie zápachy a ich najčastejšie príčiny
Priviezli ste si domov najdúcha, zatúlané mačiatko alebo ste siahli po istote od chovateľa? Ak plánujete mať mačku doma, je v tom totiž dosť podstatný rozdiel. Aké sú najčastejšie pachové neresti mačiek?
Oko kólie čiže čo by ste mali vedieť o tejto anomálii psích očí
Všimli ste si, že špeciálne border kólie mávajú niekedy každé oko odlišnej farby? Tomuto javu sa hovorí anomália očí a kólie k nim majú zo všetkých plemien najväčší genetický predpoklad. Anomália oka sa vyskytuje už v dobe vývoja plodu ešte v maternici, ktorý neprebehne úplne tak, ako by ideálne mal.
Rozpoznajte včas príznaky dehydratácie u psov a mačiek
Ako už z minulého článku viete, každý pes (i mačka) musia počas dňa vypiť dostatočné množstvo vody a už aj nízke percento dlhodobej straty vody u nich vedie k vážnym ťažkostiam. Predísť naozajstným problémom môžete tak, že sa naučíte rozpoznávať počiatočné známky dehydratácie.